Áder János, a Fidesz frakcióvezetője pénteken az Inforádiónak elmondta, hogy a legfőbb ügyészhez fordul, mert szerinte a Mol áron alul vásárolta meg a gáztárolók biztonságos működéséhez szükséges, de nem kitermelhető párnagázt az államtól. Áder szerint a Mol által 60 milliárdért megvett párnagázt az állam 15 év alatt 140 milliárd forintért bérli vissza és ez a kiadás a fogyasztókat terheli majd. Ezért a frakcióvezető azt kéri az ügyészségtől, hogy polgári per keretében szerezzék vissza a gázt a Moltól. Kóka János gazdasági miniszter erre válaszul sajtótájékoztatóján közölte, hogy a párnagáz nem kitermelhető gáz, a piacon eladható gázhoz semmi köze, ezért nem értelmezhető a piaci ár alatti értékesítés vádja (a Mol vállalta, hogy 16 évig nem termeli ki ezt a gázt). Kóka elmondta azt is, hogy az állam valóban a tavaly december 23-án bejelentett szerződés szerint a Mol számára annak stratégiai céljaiban meghatározott megtérülést biztosítja. A Molnak egyébként a párnagáz megvételére az E.Onnal a gázüzletágra kötött tranzakció miatt volt szüksége, így tisztázott tulajdonviszonyok mellett tudta értékesíteni azt.
