BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végelszámolják a NABI-t

2006. március 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábban előrejelzetteknek megfelelően a társaság végelszámolásáról is fog dönteni a NABI Rt. április végére összehívott rendes éves közgyűlése. A cég vezetése már január végén jelezte, hogy a társaság végelszámolására sor fog kerülni – ha döntenek erről a részvényesek –, miután vevőt talált a bajba került buszgyártó eszközeire. A vevő egyébként az eszközök és kötelezettségek átvételén felül kétmillió dollárt fizet a társaságnak, a részvényesek között a végelszámolás és a nagyjából egyévnyi működés költségeinek levonása után ennyit oszthatnak szét.
A napirenden a szokásos pontokon kívül szerepel a vevők részéről a társaság részére fizetendő további 200 ezer dollárról szóló döntés is. Bár a meghívóból ez nem derül ki, ez vélhetően azt az összeget takarja, amit a vevők szándékoznak fizetni abban az esetben, ha a NABI Rt. novemberben még egymillió dollárnyi likvid vagyonnal rendelkezik. Ez egyfajta biztosítékként szolgálna a vevő számára arra, hogy a NABI Rt. nem szűnik meg azonnal, s így több idő marad a garanciális kötelezettségekkel, licencekkel és egyéb engedélyekkel kapcsolatos átadás-átvételre.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet