BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyből három részvény stagnált

2006. március 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komolyabb elmozdulás nélkül, 22 493 ponton fejezte be a napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A reggeli optimista hangulatban még több mint egyszázalékos pluszban állt a BUX, az eladók azonban már az első fél órában a szerdai záróárig nyomták vissza. Innen egészen zárásig oldalazott, a napot 0,1 százalékos mínuszban fejezte be. A forgalom átlag alatti volt, összesen 17,7 milliárd forint értékben születtek üzletek.
A blue chipek a Richter kivételével stagnáltak. A nagyobbik gyógyszergyártó piacát az eladók uralták, a reggeli 41 500 forint feletti árfolyam a nap folyamán folyamatosan csökkent, a zárásra 40 550-re mérséklődött. Az átlagosnál magasabb forgalom mellé 1,4 százalékos leértékelődés párosult. Emelkedett viszont a szektortárs árfolyama, az Egis 1,6 százalékkal erősödött, ami 31 150 forintos záróárat jelentett. A legmagasabb, több mint hatmilliárd forintos forgalmat generáló Mol szűk sávban oldalazott. Az utolsó kötések 21 585 forinton születtek, ami 0,1 százalékos lemorzsolódást jelentett. Hasonlóan telt a nap az OTP piacán, az átmeneti kilengéseket leszámítva határozott trend nélkül mozgott, a napot számottevő változás nélkül, 7628 forinton zárta. Közel félszázalékos erősödést követően 974 forintig jutott az MTelekom.
A blue chipekkel ellentétben erősödtek a közepes kapitalizációjú papírok, a BorsodChem 1,1, az FHB 1,2, a Fotex pedig 1,3 százalékkal drágult. Folytatódott az utóbbi időben jellemző emelkedő trend a Synergon és a Pannonplast piacán, az előbbi 1,9, az utóbbi pedig 5,7 százalékkal értékelődött föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet