Szigorodik a bejelentési kötelezettség a Démásznál – derült ki a társaság tegnap közzétett részletes közgyűlési meghívójából. A Démász Rt. igazgatóságának javaslata szerint a hónap utolsó napjára összehívott közgyűlésen a társaság alapszabály-módosításokat is napirendre tűz. Ezek között szerepel a társaságban történő befolyásszerzés szigorúbb nyomon követését lehetővé tevő bejelentési kötelezettség határának csökkentése a korábbi – és a törvényi rendelkezésekkel összhangban levő – öt százalékról két százalékra. Az EDF többségi tulajdonában levő szegedi áramszolgáltató a Molhoz hasonlóan – az olajtársaságnál az OMV tízszázalékos tulajdonszerzése idején vezették ezt be – szeretné az eddiginél jobban nyomon követni a tulajdonosi struktúrájában bekövetkező változásokat. A javaslatot az EDF tulajdonosi túlsúlya miatt szinte bizonyosan elfogadják majd.
