BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint jön a feketeleves?

2006. március 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra sem tudja tartani magát a forint a bankközi devizapiacon. A keddi erősödés után szerdán is drágult mind az euró, mind a dollár, és bár kora délután volt egy kisebb korrekció, az árfolyamok később igen hektikusan ingadozva ismét emelkedtek. Az uniós fizetőeszköz a reggeli 265 forintról – már ez is egy forinttal több volt, mint az előző nap délutáni – igen hamar mintegy három forinttal került magasabbra, és ezután is 266 és 268 forint között mozgott. A dollárpiacon 221 és fél forint jelentette a napi maximumot, a kedélyek ugyan később itt is megnyugodtak, de a 220 forint láthatóan megtartotta a kurzust.
Mostanában a forint könnyedén vitte át a különböző lélektani határnak tartott szinteket, és amennyiben a közeli, 270-es forint/euró szint is elesik, sokak szerint minden bizonnyal lépni fog a jegybank. (Intervenció és azonnali kamatemelés egyaránt szóba jöhet.) Egyelőre azonban nincs különösebb riadalom a piacon, az eladók mellett a vevők is fel-feltűnnek.
Az állampapírpiacon a hat hónapos futamidő jelentősebb megugrását leszámítva jellemzően 10-12 bázisponttal emelkedtek a referenciahozamok, így jelenleg már a 3, 5 és 10 éves papírok hozama is hét százalék fölött áll. A megszokottnál kisebb érdeklődés kísérte a hat hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióját, a felajánlott 40 milliárd forintos csomagra alig több mint 70 milliárd forintnyi vételi ajánlat érkezett. Az átlaghozam így jelentősen megugrott, 6,60 százalék lett, ami negyed százalékponttal magasabb a keddi másodpiaci értéknél. Az ÁKK adatai szerint a külföldi befektetők kezében lévő állampapír-állomány hétfőn 2750 milliárdos rekordmagasságba ugrott.
A bankközi forintpiacon az overnight kamat továbbra is az ötszázalékos jegybanki overnight betéti kamat szintjén maradt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet