Pakisztán stratégiailag fontos terület számunkra, valóban vizsgáljuk a lehetőségét, hogy részt vegyünk az ország két gázszolgáltatójának privatizációjában – erősítette meg Mohorovic Denis, a Mol szóvivője érdeklődésünkre a Dow Jones tegnapi hírét. Eszerint a pakisztáni kormány összesen 17 helyi és külföldi cégtől kapott szándéknyilatkozatot, amely szerint érdekli őket a Sui Northern Gas Pipelines Ltd. és a Sui Southern Gas Co. eladásra meghirdetett 51-51 százalékos részesedése. A két cég részvényei forognak az ország tőzsdéjén, összesített kapitalizációjuk körülbelül 1,5 milliárd dollár, közülük az északi 2,3, a déli pedig 1,7 millió fogyasztóval rendelkezik.
A társaságokat a kormány úgy szeretné eladni, hogy ne kerüljenek egy kézbe. A pályázók rövid listáját várhatóan április végén teszik majd közzé. A Mol egy konzorcium tagjaként már folytat kitermelést az ország északi részén elhelyezkedő Manzalai–1 gázmezőn és nemrégiben jelentette be, hogy újabb sikeres fúrásokat hajtott végre a Manzalai–2 mezőn. A gázszolgáltatók megvétele így logikus lépés lehetne a számára, hiszen ez piacot jelenthet a kitermelt gáznak. Az érdeklődő cégek között van a British Petroleum, a Shell Gas and Power, a Premier Oil, a thaiföldi PTT, a kanadai Enbridge, a Mitsui Co., az amerikai Tara Energy, a török Calik Energy, a kuvaiti Burhan Oil Services, az Emírségekből az Abu Dhabi Group és a Korea Gas.
