A kötésszám alapján egyre aktívabb a BÉT-en keresztül lebonyolódó Xetra-forgalom. A több mint kétéves működés óta az elmúlt hónapban született a legtöbb ügylet, szám szerint 1369, és a forgalom is átlag feletti volt. A rendszerhez ugyan mindössze néhány hazai brókercég csatlakozott – a Buda-Cash Brókerház, a Concorde Értékpapír, az Erste, az Inter-Európa Bank és az OTP –, de ezek a legnagyobbak között vannak. Ettől függetlenül csupán egy szűk befektetői réteg foglalkozik külföldi részvényvásárlásokkal, részben a viszonylag nehezen elérhető információ, részben pedig a magas díjak miatt. Az elmúlt hónapokban megélénkült érdeklődés egyébként nemcsak a hazai piac korábbi időszakhoz képesti megtorpanásának, de a külföldi börzék szárnyalásának is köszönhető.
