BUX 140025.02 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét száguld a BUX

2006. március 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hetek óta nem látott optimizmus költözött a Budapesti Értéktőzsdére pénteken, a BUX 3,5 százalékkal erősödött, és napi maximumán zárt. Az index az első percekben még a negatív tartományban is megfordult, utána azonban megállíthatatlanul emelkedett, a hetet így 23 021 ponton búcsúztatta. A forgalom óriási, 48 milliárd forint volt. A határidős piac kevésbé volt optimista, a decemberi BUX-határidő 23 160 pontos záróára azt jelentette, hogy a kamattartalom 140 pontra csökkent.
A szárnyalásból egyébként minden blue chip kivette a részét, a legjobban a gyógyszerpapírok tulajdonosai örülhettek. A Richter 6,7 százalékkal, 43 390 forintra, az Egis 8 százalékkal, 31 000 forintra drágult, jelentős forgalom mellett. Emelkedés tekintetében a Mol is szépen teljesített, a több mint húszmilliárd forintos kötési összértékhez 3,8 százalékos felértékelődés társult. A délelőtt folyamán meredeken emelkedő olajpapírok délután oldalaztak, a napot 21 800 forinton zárták. Örülhettek az OTP tulajdonosai is, részvényük 2,4 százalékkal értékelődött fel, kialakítva a 7850 forintos záróárat. A vezető papírok közül az MTelekom drágult a legkevésbé, a részvények 1,1 százalékos erősödést követően 975 forinton zárták a kereskedést.
A zárószakaszban kiemelkedően magas forgalmat generáló Démász 9 százalékos pluszban fejezte be a napot, az utolsó részvények 17 500 forinton cseréltek gazdát. Jelentős érdeklődés mellett 3,2 százalékkal emelkedett a Synergon árfolyama, miközben az FHB 0,8 a Fotex pedig 0,3 százalékkal gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet