Meghirdették az OTP rendszeresen ismétlődő lakossági jelzáloglevél-jegyzéseinek következő kondícióit. Mától két héten keresztül ismét egyéves és tízéves papírokat kínálnak. A hozamok most emelkedtek a korábbiakhoz képest. Az egyéves 2007/IV hozama 5,75 százalék lesz, ami 0,25 százalékponttal magasabb, mint a korábbi, február második felében kínált egyéves papíré volt. A tízéves 2016/I hozama pedig 7,08 százalék, a múlt hét péntekig ugyanezt a papírt 6,87 százalékos hozammal lehetett megvenni. (Pontosabban, pénteki jegyzés esetén lehetett ezt a maximumot elérni, mert az egyes jegyzések során az ár minden nap állandó.) A feltételeket még az állampapírhozamok pénteki mélyrepülése előtt határozták meg, és nyilván lakossági bankbetétekkel vagy lakossági állampapírokkal érdemes összehasonlítani azokat. Pénteken a tízéves állampapír-piaci referenciahozam például 21 bázisponttal, 6,88 százalékra zuhant, más kérdés, hogy az a mutató a vételi és eladási árajánlatok átlaga, ráadásul az intézményi befektetői körben. A magánszemélyekre nyilván rosszabb feltételek vonatkoznak.
