Látványos ugrással kezdődött a kereskedés a BÉT részvénypiacán, miután március 15-én inkább pozitív hangulat volt jellemző a tőkepiacokon, s mintha a BUX a lemaradást szerette volna rögtön behozni. Nyitás után 22 300 ponton is járt az index, majd több mint 300 pontot esett. Zárásra azonban csaknem a nyitó szintig sikerült visszakapaszkodnia, így 527 pontos, vagyis 2,43 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot. Az emelkedéshez ezúttal magas, csaknem 40 milliárdos forgalom társult.
A legjobb teljesítményt a Mol nyújtotta. Az olajpapírból kedden még 20 ezer forint alatt is bőségesen lehetett vásárolni, de már aznap fordult a trend, s tegnap egészen 21 ezer forintig folytatódott a drágulás, ami több mint négyszázalékos javulást jelent. A tegnapi fejlemények alátámasztják azt a vélekedést, hogy a nagy esést az átváltható kötvények vásárlása miatt „kitárazó” befektetők okozhatták.
Szépen menetelt az OTP is, bár a bankpapír az erős nyitás után csaknem keddi záróáráig ereszkedett vissza, s csak délután fordult pozitívra a kép. A bank 2,2 százalékát valamivel meghaladó erősödést mutatott fel a Magyar Telekom, a gyógyszerpapírok viszont továbbra is gyengélkednek. A Richter viszonylag nagy forgalom mellett alig több mint egy százalékot tudott csak erősödni, az Egisnél viszont a hasonló nagyságú emelkedést az elmúlt napokénál mérsékeltebb forgalom kísérte.
Nem hiányzott viszont a volumen a Fotex piacáról, a papír áttörte a 600 forintos határt és meggyőző, hétszázalékos emelkedéssel 614 forinton zárt.
