BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Synergon-szerződés a Mol-leánnyal

2006. március 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Synergon Rt. három évre szóló – évi 208 millió forint értékű – support szerződést kötött a Mol Földgázszállító Zrt.-vel gázipari informatikai alkalmazása támogatására – jelentette be csütörtökön a tőzsdei társaság. Az informatikai cég és alvállalkozói, a spanyol Atos Origin és a Humansoft mintegy két éve dolgozik a Mol leányvállalatánál, ahol több részprojekt keretében a WEM-TGM gázipari alkalmazás folyamatos fejlesztését és egyéb kapcsolódó szolgáltatásokat végeztek. A rendszer legfőbb feladata az országos napi szállítási feladatok menedzselése, szakmai terminológiával, az igényelt gázmennyiségek nominálása és gáznapot követő allokálása. Ennek segítségével kerül meghatározásra az a gázmennyiség, amelyet az ország másnap fel fog használni, míg az allokálás a tényleges gázfogyasztásnak megfelelő felosztást biztosítja. Tegnap egyébként egy másik a Synergonnal kapcsolatos bejelentés is történt: új 5 százalék feletti nagytulajdonos jelentkezett. Az Erste-csoporthoz köthető, a részvénypiacon egyébként is aktív – korábbi közlemények szerint többek között a Pannonplastban is érdekelt – Portfolió Kft. ugyanis március 13-án 0,63 százalékos közvetlen részesedést szerzett az informatikai vállalkozásban, s ezzel teljes részesedése 5,14 százalékra nőtt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet