A Mol és az INA alkotta konzorcium májusig fenntartja ajánlatát az Energopetrolra – jelentette a Reuters a boszniai bosnyák–horvát föderáció privatizációs ügynökségének vezetőjére, Resad Zuticra hivatkozva. A legnagyobb boszniai benzinkúthálózat privatizációja már hónapok óta áll, mivel a boszniai kormánynak olyan követelése áll fenn a céggel szemben, amelyet egyelőre nem tudott behajtani, annak ellenére, hogy a saját tulajdonában álló társaságról van szó.
A helyzet persze érthetőbb, ha tudjuk, hogy a kormány az adósságot igazán akkor akarta beszedni, amikor már megegyezett a külföldi vevővel, azaz a Mol–INA konzorciummal a 134,5 millió dolláros vételárról (10,2 millió bosnyák márka a részesedésért, 60 millió egyéb adósságok miatt és 150 millió beruházásokra). A Reuters szerint az eladósodott Energopetrolra csőd vár, ha nem sikerül eladni. Január végén a már megszületett privatizációs kormánydöntést a bosnyák parlament elutasította, ami ugyan állítólag nem kötelező érvényű, de Ahmet Hadzipasic, a bosnyák–horvát föderáció kormányfője azt mondta, hogy személy szerint nem túl optimista a tárgyalások jövőjét illetően. A Mol képviselője megerősítette az ajánlat fenntartásának hírét.
