BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalékrekorder az Állami Nyomda?

2006. március 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elsőbbségi részvényekre jutó prémium osztalék kifizetését követően összesen 757 millió 667 ezer forintnyi osztalékra tesz javaslatot a társaság igazgatósága az Állami Nyomda március végi rendes éves közgyűlésén. Ez papíronként 510 forint kifizetését jelenti, ami az osztalékvárakozások maximumát jelenti. A társaság ősszel elfogadott stratégiájában még az szerepelt, hogy az adózott eredmény maximum 50 százalékát osztják majd fel a részvényesek között, azonban egy év eleji döntéssel az igazgatóság visszatért a magasabb kifizetési politikához. Ennek értelmében a vezetés akár a nettó profit 80 százalékát is feloszthatja a részvényesek között, tehát a mostani javaslat ennek felső határát jelenti. A magas osztalékfizetés indokaként a nyomda vezetése korábban elmondta, a regionális terjeszkedés megvalósításához megfelelő a cég cash-flow-termelő képessége, s az eladósodottsági szint is alacsony, így hitelt is fel tud venni a társaság. A 6100 forintos tőzsdei árfolyamhoz képest az 510 forintos kifizetés 8,36 százalékos hozamnak felel meg, s a tervezett május közepi kifizetés is közeli időpontnak számít. Ezzel az Állami Nyomda a legnagyobb osztalékhozamot biztosító papírok közé kerülhet idén a budapesti értéktőzsdén, tekintve hogy az összes osztalékpapír tavaly alaposan megdrágult a csökkenő kamatszinttel párhuzamosan. A rendes éves közgyűlésen egyébként átalakítják a társaság alapszabályát is. A változások döntő része a május 20-tól változó tpt. módosításait követi, a befolyásszerzési és ajánlattételi szabályok módosulnak leginkább.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet