BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vevő a Mol gázüzletére?

2006. március 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vizsgáljuk az E.On magyarországi befektetéseiben való részesedésszerzés lehetőségét – jelentette ki Alekszandr Medvegyev, a Gazprom helyettes vezetője egy az energiabiztonságról tartott moszkvai konferencián. A Bloomberg tudósítása szerint az E.On a magyarországi befektetéseiben, többek között a gázellátásban és gáztárolásban március 31-ével szerzett pozícióiban ajánlott fel részt a Gazpromnak, cserébe a lehetőségért, hogy részt kapjon a Juzsno-Russzkoje gázmezőben. Ez a gázmező hatalmas mennyiségű, 1000-1200 milliárd köbméter gázt tartalmaz, 2010-től a megépülő észak-európai gázvezetéken keresztül innen látnák el Németországot gázzal. Az E.On a gázmezőben való részesedésszerzési szándékot megerősítette, azt azonban nem, hogy ezért magyarországi pozícióiból (a gázüzlet mellett az övé a Dédász, Titász és az Édász az áramszolgáltatók közül, de az övé a Ddgáz, a Kögáz és a debreceni erőmű is) ajánlott volna fel részesedést.
Eközben a Mol legerősebb régiós versenytársának sikerült az, ami a Molnak egyelőre nem. Megvetette a lábát Törökországban azzal, hogy 1054 millió dollárért – a tőzsdei árnál 32 százalékkal magasabb áron – megvásárolta a török Petrol Ufisi 34 százalékos tulajdonrészét. A Petrol Ufisi az üzemanyag-kiskereskedelemben 35 százalékos részesedéssel és 3631 benzinkúttal rendelkezik Törökországban.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet