A múlt heti jelentős leértékelődés után kezdenek megnyugodni a kedélyek a BÉT-en. A hét első napján 1,2 százalékkal erősödött, és 22 251 ponton zárt a BUX. Az index viszonylag szűk sávban mozgott, a délelőtt folyamán lefelé, míg délután fölfelé araszolt. A forgalom 24 milliárd forint volt. A BUX a sikeres csúcsdöntés után gyakorlatilag visszatért abba a 22 000 pont fölötti sávba, ahol korábban hosszú heteket töltött. A derivatív indexpiacon a kamattartalom 250 pontra csökkent, a decemberi BUX-határidő elszámolóára 22 498 pontra emelkedett.
A napi összforgalom felét adó Mol több mint egyszázalékos pluszban forgott az első órában, az optimizmus azonban hamar elpárolgott. A lefelé induló árfolyam a 20 300 forintos szint érintése után a nap végére 20 440 forintig korrigált, ezzel együtt 0,8 százalékos mínuszban zárt. Jelentős vételi aktivitás jellemezte az OTP piacát, a részvények a nap folyamán 2,8 százalékkal erősödtek. Az utolsó percek gyors emelkedésével együtt 7675 forintig drágultak a bankpapírok. Csak a zárószakaszban közel 1000 forinttal került feljebb a Richter árfolyama. A gyógyszerpapírok 3,7 százalékos pluszban, 41 990 forinton fejezték be a napot. Határozott irány nélkül mozgott az MTelekom, az utolsó részvények 0,5 százalékos mínuszban, 975 forinton cseréltek gazdát.
A délután folyamán nagy kilengéseket produkáló Egis 0,3 százalékos pluszban,
28 580 forinton zárt. Az FHB 2,3 százalékkal értékelődött fel, miközben a BorsodChem 0,8 százalékkal, a Fotex pedig 1,5 százalékkal lett olcsóbb. A Phylaxia négy százalékkal erősödött, az Econet pedig másfél százalékkal esett.
