BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem túlértékelt a régió az Erste szerint

Az idei első hónapok szárnyalása után lassú korrekció következhet, buborék kipukkadásától azonban nem kell tartani a régió részvénypiacain – vélik az Erste elemzői.

2006. március 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem várható, hogy a régió részvénypiacainak első két hónapban tapasztalt, kiemelkedően jó teljesítménye folytatódjon a következő időszakban – vélik az Erste Befektetési Rt. szakemberei havi jelentésükben. A BÉT-en a legnagyobb forgalmat lebonyolító brókercég elemzői rámutatnak, hogy januárban hatalmas volt a tőkebeáramlás a térség részvénypiacaira. Ennek oka részben az lehetett, hogy számos befektető – látva a régió tavalyi jó teljesítményét – nem akart idén is lemaradni a vonatról. Az első két hónap folyamán regisztrált tőkebeáramlás a tavalyi egész éves összeg 70 százalékát tette ki (ebben Oroszország is szerepel). A piac azonban további nagymértékű beáramlás híján nem mutat majd egyértelmű irányt, s növekedhet egy esetleges konszolidáció esélye is.
A térség piacai P/E alapon viszont csak kicsit drágábbak a Eurostoxx 50-es indexhez képest – amíg az előbbiek átlagos értéke 15,3, utóbbié 14 –, s ez bőven magyarázható a növekedési kilátások különbségével is. Így nincs szó buborékról, ennek kipukkadásától nem kell tartani, persze egy egészséges korrekció azért bekövetkezhet. A régió piacain még kedvező vételi lehetőséget látnak néhány kis és közepes kapitalizációjú cég részvényében. A magyar papírok közül a cég kedvenc tíz részvénye közé került ismét a Pannonplast és a BorsodChem. Míg előbbinél a reorganizációs stratégia folytatódásától várják a kedvező szereplést, addig utóbbinál a 3000 forintos célárfolyam és a jelenlegi ár közötti különbség indokolhatja a döntést.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet