BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A CIB nem ajánlja a BC-t és az FHB-t

2006. március 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A CIB Bank megkezdte a BorsodChem- és az FHB-papírok követését, ám nem túl optimista egyik társaságot illetően sem. A BorsodChemtől a növekvő kapacitások miatt bővülő árbevételre lehet számítani, de a kedvezőtlen piaci környezet, az energiaárak emelkedése következtében a működési költségek az árbevétellel együtt nőnek majd, így sem az üzemi, sem pedig a nettó eredmény nem nő a „kívánt mértékben” – idézi az elemzést a portfolio.hu. Rövid távon a papíroknál egyáltalán nincs növekedési potenciál, de hosszabb távon is csak a piaci átlagnak megfelelő profitbővülésre lehet számítani. Ezért a CIB ajánlása rövid távra tartás, hosszú távra pedig felhalmozás.
Az FHB teljesítménye sem győzte meg az elemzőt, aki kiemeli, hogy az elmúlt negyedévben csak azért tudott a bank látványos nyereségnövekedést kimutatni, mert az egy évvel korábbi időszakban egymilliárdos, értékpapírokon elért veszteség rontotta a számokat. A banknak a hazai jelzálogpiac növekedésére vonatkozó becslése a CIB szerint túlzottan optimista. A stratégia megvalósítása a következő években jelentős beruházásokkal jár, ami csökkenti az eredménynövekedés ütemét, a befektetések viszont csak az évtized végére fordulhatnak termőre. A CIB szerint rövid és hosszú távon is „legfeljebb tartás” ajánlást érdemelne a bankrészvény.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet