BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére lépett az NYSE

2006. március 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel 25 százalékos erősödéssel kezdte „újkori történelmét” a New York Stock Exchange (NYSE), amelynek részvényeit szerdán vezették be az NYSE-re. A kereskedés kezdetét jelző csengőszó a tőzsde 213 éves történetének hosszú fejezetét zárta le, amelynek során a tőzsdetagok birtokolták a börzét. A mostanában mozgásban lévő tőzsdeszektorban szükség is van a megújulásra, amelynek eredményeként az NYSE is hamarosan áttérhet a teljes mértékben elektronizált kereskedési rendszerre. Az első napon tapasztalt árfolyam-emelkedés a szakértőket is meglepte, a vételi oldalt a kisbefektetők is erősítették.
Más szemmel kell ezután a világ legnagyobb tőzsdéjére tekinteni, a befektetők figyelme ugyanis ezután a nyereségességre, az akvizíciókra és az új termékekre fog terelődni. Egyes „ünneprontó” elemzők a piaci ár kapcsán rögtön figyelmeztetnek: a 2006-os nyereség 60-szorosán forognak a részvények, amely az európai riválisokhoz képest jelentős túlértékeltséget mutat. A csengőt megszólaltató John Thain vezérigazgató optimizmusa ellenére már meg is jelentek az első eladási javaslatok az NYSE papírjaira. Thain mindenesetre ambiciózus terveket fogalmazott meg, új termékek bevezetése és a költségcsökkentés mellett a világszerte végbemenő tőzsdei konszolidációban történő részvételt is megemlítette. Még az sem kizárt, hogy ezután a megszokott fél tíz helyett korábban kezdődjön a kereskedés.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet