Bizonytalan, de összességében pozitív hangulatú kereskedés követte a kétnapos eladási hullámot a BÉT részvénypiacán. Bár a zuhanásra okot adó tényező, az amerikai kamatemelési várakozások nem enyhültek, úgy tűnik, az alapkezelők egyelőre megfelelő likviditást biztosítottak arra az esetre, ha a befektetők megrohannák a pénztárakat. Határozott eladások továbbra is voltak, de felülkerekedtek az alacsony árakban jó vételi lehetőséget látó erők. Az egynapos szünet után kinyitó orosz tőzsde is csak 2,5 százalékot esett, ami teret nyitott a BUX egyszázalékos emelkedése előtt. A forgalom valamivel átlag feletti volt, megközelítette a 25 milliárd forintot.
A nap elején még nem volt ilyen egyértelmű a fordulat, a BUX egy órával nyitás után 78 pontos mínuszban is járt, amiért elsősorban a Mol hirtelen zuhanása a felelős: az olajpapír egészen 20 600 forintig esett, de hamar visszatért a biztonságos 21 ezer forint feletti régióba. Az olajpapír forgalma megközelítette a tízmilliárd forintot, s ez volt az egyetlen blue chip, amely gyengült, 0,6 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot. Az OTP-nél hullámokban érkeztek az eladók, de többnyire már a szerdai záróár felett folyt a kereskedés, s a zárás is pozitívra sikeredett. A nap nyertese az MTelekom lett, három százalék feletti drágulással. Magas forgalom mellett két százalékot jött föl a Richter, az erős eladói oldalt ezúttal túlénekelte a gyógyszerpapír stabil rajongótábora. Az Egis viszont hektikusabb képet mutatott, s záróára is szolidabb mértékben, 1,4 százalékkal emelkedett.
