Ismét fokozódott a pesszimizmus a tőzsdén, az árfolyamok a délelőtt folyamán megállíthatatlanul zuhantak, a minimumot kevéssel ebédidő előtt érték el. A BUX délután is csupán kismértékben tudott korrigálni, összességében 2,2 százalékkal, 22 794 pontig gyengült. A forgalom emellett magas volt, a hétfői érték több mint triplája, összesen 37 milliárd forint.
A blue chipek mindegyike gyengült, a legrosszabbul a Mol és az OTP befektetői jártak. A domináns bank februárban stabilan 8000 forint fölött járó részvényei nem sokáig forogtak e kerek szám fölött. A papírok óriási, több mint 16 milliárd forintos forgalom mellett 2,3 százalékot veszítettek értékükből, a napot 7720 forinton zárták. A Mol több mint egyszázalékos mínuszban kezdte meg a kereskedést. A kurzus innen tovább csökkent, elérve a záráskori 21 905 forintot, ez 2,7 százalékos leértékelődést jelentett. A blue chipek közül az MTelekom bírta legjobban az eladói nyomást, árfolyama csak 0,7 százalékkal került lejjebb, záráskor 985 forinton állt. A délelőtti zuhanást követően a kereskedés végéig már nem változott jelentősen a gyógyszerpapírok árfolyama, a Richter 1,6 százalékos gyengülést követően 42 000 forinton fejezte be a napot, miközben az Egis közel négy százalékkal lett olcsóbb.
Gyengült az FHB és a BorsodChem is, előbbi 2,7 utóbbi 3,3 százalékkal. A pesszimista hangulatú nap üde színfoltja volt az Émász. Az áramszolgáltató hetek óta tartó kitartó emelkedése a Concorde
18 000 forint fölötti célárának köszönhetően tovább folytatódott, kurzusa ezúttal 2,3 százalékkal került feljebb.
