BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre optimistább vélemények az Émászról

2006. március 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alig egy hónappal azután, hogy első fecskeként a Raiffeisen megkezdte az Émász elemzését, a Concorde Értékpapír Rt. is meglehetősen optimista véleményt fogalmazott meg a kisebbik RWE-s áramszolgáltatóról. A társaság nyeresége tavaly húsz százalékkal, 4,1 milliárd forintra emelkedett, s a nyereség egyre növekvő részét adják a leányvállalatok. A szigorú költségkontroll és az egyre nagyobb versenypiaci értékesítés miatt a profitkilátások továbbra is kedvezőek – áll a Concorde Call jelentésében. Az áramszolgáltatótól a tavalyi eredmény után részvényenként 556 forint, majd jövőre 1091 forint osztalékra számít az elemző, ami négy-, illetve nyolcszázalékos hozamot jelentene.
Megjegyzendő, hogy a folyamatosan jelen lévő várakozások ellenére az Émász az utóbbi években nem fizetett osztalékot, s a Concorde is felsorolja a lehetséges kockázatok között, hogy a fő tulajdonos továbbra is a cégben tartja a nyereséget. Nem elhanyagolható kockázatot jelent emellett a várakozások szerint hamarosan bekövetkező hozamemelkedés, valamint a szabályozói környezet esetleges kedvezőtlen változása.
A kockázatoknál nagyobb súllyal esett latba azonban, hogy az Émász idei várható eredménye alapján 9,3-as P/E-vel forog a tőzsdén, amivel a legolcsóbb áramszolgáltatónak számít Európában, s a kelet-európai cégek átértékelődésének legnagyobb nyertese lehet. Az összehasonlítási csoporthoz képest 36 százalékos diszkont a lényegesen jobb növekedési kilátásokkal és 87 százalékkal nagyobb osztalékhozammal párosítva azt eredményezte, hogy a Concorde 18 033 forintos célárfolyam mellett erős vételi ajánlással látta el a papírt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet