Továbbra is számottevő forgalom és komoly elmozdulás nélkül folyik a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, tegnap összesen 11,8 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát. A BUX egész nap lefelé csordolgált, délelőtt a pozitív, délután a negatív tartományban tartózkodott. Záráskor 23 297 ponton állt, ami 0,8 százalékos mínusznak felelt meg.
A blue chipek mindegyike veszített értékéből, a nap vesztese az MTelekom volt. Árfolyama a nap végére 1000 forint alá süllyedt, a zárószakasz üzleteit 1,8 százalékkal a pénteki záróár alatt, 992 forinton kötötték. A legnagyobb érdeklődés az OTP piacát jellemezte, a részvények stabil emelkedéssel kezdték a napot, ami aztán az első órában megakadt. A papír a 8000 forint fölötti szintről először lassabban, majd gyorsabban gyengülni kezdett. A nap végén 0,9 százalékos mínuszban állt, az utolsó kötések közel 200 forinttal a napi maximum alatt, 7900 forinton jöttek létre. A bankpapíroktól eltérően igencsak szűk, mindössze 100 forintos sávban mozgott a Mol, 0,4 százalékos leértékelődést követően
22 505 forinton fejezte be a napot.
Meghatározó szintnek bizonyult a 43 000 forint a Richter piacán. Az árfolyam egyszázalékos csökkenést követően napi minimumán, 42 700 forinton állt záráskor. Fél százalékkal erősödött az Egis, miközben a BorsodChem stagnált. Az FHB 0,6 százalékos felértékelődését az ING 1520 forintos célára segítette. A nap nyertese a 2,4 százalékkal erősödő Émász volt, a részvények 13 000 forinton zártak.
