A múlt hetet lejtőn töltő tokiói index jól kezdett hétfőn. A Nikkei több mint másfél százalékkal ment fel, elsősorban a Softbank Corp. megugrásának köszönhetően. A társaság jegyzése azután drágult jelentősen, hogy a brit Vodafone Group Plc. bejelentette, eladná japán mobilrészlegét az internetes társaságnak. A Vodafone-nak is jót tett a japán leány eladásáról tett bejelentés. Piaci pletykák szerint a mobilszolgáltató a tranzakcióból befolyt összegből összesen ötmilliárd fontot kíván kifizetni extraosztalékként a részvényeseknek. A japán pénzpiacok mindeközben egyre inkább azt találgatják, miképp végződik a japán kormány és a Bank of Japan (BoJ) között kialakult vita. Koidzumi Dzsunicsiró miniszterelnök egyre jelentősebb nyomást fejt ki annak érdekében, hogy a tokiói jegybankárok ne hagyjanak fel az expanzív monetáris politikával, az ugyanis veszélybe sodorná a beindult fellendülést.
Tovább gyarapodott a londoni parkett múlt pénteki sztárja, a British Telecom Group is. A legnagyobb brit vezetékes távközlési szolgáltató részvényárfolyama több mint négy százalékkal gyarapodott pénteken, miután a Financial Times arról számolt be, hogy egy konzorcium 20 milliárd font (29,17 milliárd euró) összegű ajánlatot készül tenni rá. Egyes sajtóhírek szerint a Blackstone, a Macquarie Bank és a Kohlberg Kravis & Roberts közösen tervezi felvásárolni a British Telecomot. Az említett hírek miatt a jövőben folyamatos profitbővülésre számító távközlési társaság jegyzése hétfőn is több mint három százalékkal erősödött. Ez azért is remek eredmény, mert a Deutsche Bank leminősítette a céget. A német pénzintézet szakértői immár csak tartásra javasolják a BT-papírokat, míg korábban vásárlásra ajánlották. A Vodafone és a BT Group mellett kiválóan szerepelt a HSBC is. A legnagyobb európai bank becslése szerint ugyanis a tavalyi adózás előtti eredménye megközelíti a 21 milliárd fontot, ami 16 százalékos növekedést jelent, s meghaladja az elemzői várakozásokat is.
A távközlési szektornak még egy igazán nagy lökést egy amerikai bejelentés adott. Az AT&T Inc. 67 milliárd dollárért megvásárolja a BellSouth Corp.-ot. Az ajánlat a BellSouth-papírok pénteki árfolyamához mérten közel 18 százalékos prémiumot tartalmaz, így nem csoda, ha a részvények jelentősen drágultak. A kereskedés közepén a BellSouth több mint 10 százalékos pluszban volt. Az AT&T befektetői ugyanakkor nem örülnek a tervnek, az árfolyam 1,4 százalékkal csökkent.
A dollár fokozatosan erősödött az euróval szemben: a londoni nyitáskor feljegyzett 1,2080-as kurzus lapzártánkig 1,20-ra változott.
