BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is erős az MTelekom

2006. március 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Érdemi elmozdulás nélkül végződött a pénteki nap a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX a csütörtöki záróárral lényegében megegyező szinten, 23 487 ponton búcsúztatta a hetet. Az index napközben jellemzően a negatív tartományban tartózkodott, egy délelőtti, közel 200 pontos zuhanást leszámítva oldalazás volt a jellemző. A hét utolsó három napját viszonylag alacsony forgalom jellemezte, pénteken 16,2 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A blue chipek az indexhez hasonlóan nagyobb kilengések nélkül fejezték be a napot, a legnagyobb érdeklődés a Molt örvendeztette meg. Az olajpapírok 8,2 milliárd forintos forgalmat és 0,4 százalékos erősödést produkáltak a hét utolsó napján. Az utóbbi hetek forgalmához képest alacsony érdeklődés jellemezte az OTP piacát, a részvények szűk sávban oldalaztak, többszöri próbálkozás után sem sikerült 8000 forint fölött maradniuk. Az utolsó kötések 0,6 százalékos mínuszban, 7975 forinton születtek a papírra. A vezető részvények közül az MTelekom szerepelt a legjobban, a keddi zuhanás után mindennap erősödött, s a hetet 1010 forinton zárta. A telekomrészvény egyszázalékos emelkedését a CIB hosszú távú vételi ajánlása, és 1144 forintos 12 havi célára is segíthette. Számottevő elmozdulás nélkül végeztek a gyógyszerpapírok, a Richter 0,1 százalékos mínuszt, az Egis 0,3 százalékos pluszt gyűjtött össze a nap végére.
Csökkenő árfolyamok jellemezték a közepes kapitalizációjú papírokat. A BorsodChem 0,9 százalékkal, a Fotex 1,3 százalékkal, az FHB pedig 1,4 százalékkal lett olcsóbb. A szokásosnál nagyobb forgalom mellett 2,5 százalékkal ertékelődött le a Zwack.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet