BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekvő bevétel a Rábánál

2006. március 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Rába Rt. márciusban növelte sajátrészvény-eladásból származó bevételét – jelentette be pénteken a győri társaság. A vezetői részvényvásárlási megállapodások és az opciós részvényjuttatási program keretében a dolgozók 6970 részvényt vásároltak a márciusban érvényes 641 forintos áron. A legtöbbet ezúttal is Pintér István elnök-vezérigazgató vett, összesen 711 darabot, 455 ezer forint értékben (Pintér februárban is 455 ezer forintot költött részvényre, de akkor még 735 darabot kapott érte).
Az előző akcióban 6286 részvényt vettek az alkalmazottak, darabonként 620 forintos áron. A vételár a papír megelőző hat havi súlyozott átlagára vagy az adott hónap második kereskedési napjának záróára közül a magasabb. A következő hónapokban minden hó elején várható hasonló bejelentés, hiszen a társaság alkalmazottai havonta jogosultak meghatározott árfolyamon vásárolni a cég saját részvényeiből, a vezetésnek viszont kötelező jövedelmének 10–30 százalékát saját papírokra költeni. A márciusi vásárlások után a társaságnak 675 418 saját részvénye maradt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet