A szerdai naphoz hasonlóan valamivel 20 milliárd forint alatti forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde indexe, az erősödés azonban ezúttal mindössze 0,2 százalékos volt. A BUX a nyitást követően stabilan emelkedni kezdett, egyórányi optimizmus után azonban lassan lefelé kezdtek csorogni az árfolyamok. A 23 500 pontos szintről többször megpróbált elrugaszkodni az index, ez azonban nem sikerült, délután pedig egészen a negatív tartományba csúszott vissza. A kereskedés végén érkező vételi megbízások aztán
23 487 pontig emelték. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 23 860 pont volt, a kamattartalom 400 pont alá süllyedt.
A blue chipek vegyesen szerepeltek, a legjobb teljesítményt az MTelekom nyújtotta. Jól indult a nap az OTP piacán is, a részvények 8100 forint fölé emelkedtek, innen azonban – kisebb emelkedésektől eltekintve – egészen a kereskedés végéig gyengültek. Az utolsó kötések a szerdai záróárral megegyező árfolyamon, 8020 forinton születtek. Folyamatosan a pozitív tartományban forgott, majd záráskor egyszázalékos pluszban, 1000 forinton állt az MTelekom. Egy délutáni eladói hullámtól eltekintve iránytalanul mozgott a Mol, enyhe mínuszban, 22 500 forinton fejezte be a napot. Ellentétes irányú elmozdulás jellemezte a gyógyszerpapírokat, a Richter 0,6 százalékkal drágult, miközben az utóbbi hetekben szűk sávban mozgó Egis 0,9 százalékkal lett olcsóbb.
Eredményes napot zárt az 1,2 százalékkal felértékelődő BorsodChem. A leggyengébben szereplő papírok listáját a Phylaxia és a Fotex vezette, előbbi árfolyama 3,8 utóbbié 2,9 százalékkal esett.
