A háromnegyed évi szolid számok után megemberelték magukat a brókercégek: a befektetési vállalkozási szektor nyeresége 13,1 milliárd forint volt a teljes évben. Ez húszszázalékos emelkedés az egy évvel korábbihoz képest – derült ki a PSZÁF legfrissebb adataiból. (A háromnegyed éves szám egyébként még negatív volt, amiért nagy valószínűséggel a K&H Equities vesztesége okolható. Akkori számításaink szerint kilenc hónap alatt 3,5 milliárd forint nyereséget ért el a szektor, amit a K&H 3,9 milliárdos vesztesége fordított negatívba. Mivel a brókercég éves számait egyelőre nem hozták nyilvánosságra, csak később lehet majd megtudni, hogy a K&H-t leszámítva milyen volt a teljesítmény.)
A befektetési vállalkozási szektor aggregált mérlegfőösszege ugyanakkor jelentősen, 71,2 milliárdról 66,9 milliárd forintra csökkent, mivel több bank beolvasztotta befektetési szolgáltatóját, s az év végén már csak két banki hátterű brókercég működött. Ennek ellenére – a kedvező tőkepiaci folyamatok következtében – a kezelt ügyfélvagyon értéke 409,6-ről 489 milliárd forintra emelkedett a PSZÁF szerint.
