BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

André Kostolany-centenárium a tőzsdén

2006. március 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

André Kostolany, a magyar származású, de világszerte ismert tőzsdés születésének századik évfordulójára emlékülést tartott a Budapesti Értéktőzsde, az az intézmény, amelynek örökös tiszteletbeli elnöke volt. Hardy Ilona, Járai Zsigmond és Száz János Kostolany legendás személyiségét idézték föl és azt a szerepet, amit a magyar tőzsde létrejöttében betöltött. Járai Zsigmond Kostolanytól idézve elmondta: „pénzügyminiszter nem lehetek, bankár nem akarok lenni, spekuláns és tőzsdés, az vagyok”.
Batta András, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora Kostolany és a zene kapcsolatáról beszélt. Száz János felidézte: Kostolany elmondta neki, egész életében arra vágyott, hogy tőzsdeelnök vagy operaigazgató lehessen (ez inspirálta a BÉT vezetését az örökös elnöki cím megalkotására). A centenárium alkalmából Szalay-Berzeviczy Attila és Járai Zsigmond, a tőzsde jelenlegi és egykori elnöke leleplezték André Kostolany emléktábláját. A BÉT előadótermét ezentúl Kostolany-teremnek hívják.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet