Soha ilyen nagy forgalom nem volt még februárban a BÉT részvénypiacán: a brókerek (duplikáltan számolva) 985 milliárd forintnyi üzletet hoztak össze, 16 százalékkal többet, mint januárban. Tavaly a február egyébként szintén kiemelkedőnek számított, onnét májusig egyre csökkent a forgalom, s csak júniusban nőtt ismét. Az eddigi legnagyobb értéket a hatalmas Mol-önkötésnek köszönhetően az elmúlt december hozta, azelőtt pedig a mozgalmas, a korábbi BUX-csúcsot előkészítő szeptemberi rally során alakult még ezermilliárdon felül a kereskedés volumene.
Az azonnali piac 1058 milliárdos összforgalmának legnagyobb részét továbbra is a részvények adták, mellettük eltörpült az állampapírok 11 milliárdos és az egyéb hitelpapírok 60 milliárd forintos mennyisége. A brókerrangsort nevéhez hűen az Erste vezeti, januárhoz képest 21 százalékkal, 195 milliárdra sikerült növelnie forgalmát. Tőle majd 40 milliárddal lemaradva következik a K&H Equities, amelyet a 153 milliárdos HVB szorongat. A HVB-é egyébként a legjobb egyéni teljesítmény, hiszen a januári 77 milliárdhoz képest kis híján duplázott. Az élmezőnytől leszakadva 108 milliárddal negyedik a Concorde, amely csaknem ugyanúgy megismételte januári teljesítményét, mint az ötödik, a Cashline. A Cashline és a Buda-Cash is a 64 milliárdot lőtte be magának, csak míg előbbi ezt 8800 kötésből hozta össze, addig a Buda-Csah 25 ezerből, ami jól jelzi a ügyfélkörbeli különbségeket.
Az ING és a Takarék után két, jellemzően internetes brókercég, az IEB és az Equitas 30 milliárd körüli forgalommal a 9–10. helyet foglalja el. Az ÁÉB továbbra is igen aktív, 23 milliárdos forgalma a 11. helyre érdemesítette. Érdekesség a külföldi brókercégek aktivizálódása, a prágai Wood több mint hatmilliárdot kötött, de közelít az ötmilliárdhoz a Deutsche Bank lengyel brókercége is, míg a legnagyobb lengyel bank, a Bank Pekao érdekeltségébe tartozó, a BÉT-en nemrég megjelent CDM még egymilliárd alatt jár.
A határidős piac is élénk volt februárban, a devizapiacon a Raiffeisen mellett a Hamilton és a Buda-Cash került a dobogóra. A határidős részvénypiac forgalma meghaladta, a BUX-piacé pedig megközelítette a 100 000 kontraktust: Kontraktusszámot tekintve mindkét területen a Buda-Cash volt a legaktívabb, de a Cashline magasabb értékű határidős részvényügyleteket hozott össze.
