A keddi korrekció korrekciója zajlott tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, az indexnek a korábbi több mint 800 pontos zuhanás megközelítőleg egynegyedét sikerült ledolgoznia. A BUX mozgását az első órában bizonytalanság jellemezte, az irányadó mutató ezután keddi záróértéke fölött tartózkodott, nap végén pedig 23 437 ponton állapodott meg, ami 0,9 százalékos erősödést jelent. Közel 20 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A blue chipek a Richter kivételével erősödtek, a nap legnagyobb nyereségét a Mol-tulajdonosok könyvelhették el. A 7,5 milliárd forintos forgalmat generáló OTP keddi záróértéke körül ingadozott, nyitást követően még 7900 forint alatt is megfordult. A bankpapírok a délelőtt folyamán többször megpróbáltak 8000 forint fölé emelkedni, de a kerek szám fölött rendre megjelentek az eladók. Végül az utolsó percek stabil emelkedésének köszönhetően a zárószakasz üzletei 0,8 százalékos pluszban, 8020 forinton születtek. Annak ellenére, hogy a negatív tartományból startolt, közel 2,5 százalékkal lett drágább a Mol, árfolyama 22 530 forintig emelkedett. Másfél százalékos erősödést követően 990 forinton zárt az MTelekom. Elkerülték a vevők a gyógyszerszektort, a Richter egy százalékkal lett olcsóbb, miközben az Egis stagnált.
Jól szerepelt a BorsodChem, kurzusa 1,2 százalékkal emelkedett, miközben a Fotex 1,5 százalékot veszített értékéből. Jelentős érdeklődés mellett eredményes napot zárt az Émász és a Phylaxia, előbbi 2,8 utóbbi 5,3 százalékkal ment fel.
