Tartózkodhatnak idén az amerikai részvénypiactól a legvagyonosabb befektetők – írja a Financial Times. Egy felmérés szerint a több mint egymillió dolláros befektetéssel rendelkező magánszemélyek idén kiemelkedő értéket tulajdonítanak a készpénznek, vagyonuk indokolatlanul nagy szeletét tartják sima bankszámlán. A megkérdezett milliomosok hetven százaléka – a nagyobb hozam reményében – tőkéjének egy részét ingatlanokba és hedge fundokba fekteti. A fiatalabb milliomosok – a felmérés a 35 évnél fiatalabbakat veszi ide – tőkéjük 27 százalékát alternatív befektetési formákban kamatoztatják, miközben 19 százaléknyit készpénzben tartanak. A „fiatalokhoz” hasonlóan az ötmillió dollárt meghaladó befektetéssel rendelkezők tőkéjük 26 százalékát alternatív befektetési formákban, 16 százalékát pedig készpénzben tartják. Ennek pontosan az ellenkezőjét javasolta ügyfeleinek a felmérést végző befektetési alap. Véleményük szerint az ügyfeleknek csupán négyszázaléknyi készpénzt kellene tartaniuk, és mindössze tíz százalékot kellene alternatív befektetési formákban gyarapítani. Szakértők a szélsőséges befektetési magatartást az amerikai részvénypiac erőtlenségével és az amerikai gazdasággal kapcsolatos bizonytalansággal magyarázzák.
