Nagyot változott a világ egy nap alatt, nemcsak a Budapesti Értéktőzsdén, de a fejlett és a többi fejlődő piacon is. A BUX délelőtt alig több mint egy órát tartózkodott 24 000 pont fölött, azután előbb lassan, majd egyre nagyobb lendülettel esni kezdett. Nap végére 3,6 százalékos mínuszt ért el, és egészen 23 219 pontig zuhant. Az index napi minimumához közel fejezte be a kereskedést, a forgalom közel 35 milliárd forint volt. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 3,6 százalékkal, 23 761 pontig csökkent.
Az utóbbi napok optimista hangulata után tegnap minden blue chip veszített értékéből. A legrosszabbul a 14 milliárd forintos forgalom mellett 4,3 százalékkal leértékelődő Mol befektetői jártak. Az olajpapírok folyamatos esést követően 1000 forintos mínuszban, 22 000 forinton fejezték be a napot. Egészen az ebédidő végéig viszonylag jól tartotta magát az OTP, délután azonban itt is megjöttek az eladók. A bankpapírok 8000 forint alá zuhantak, nap végén 7956 forintot értek, ami 4,1 százalékos gyengülésnek felelt meg. Hasonlóan telt a nap az MTelekom piacán, a részvények négyszázalékos zuhanást követően 975 forinton állapodtak meg. A blue chipek közül a Richter tulajdonosai szenvedték el a legkisebb veszteséget, a gyógyszerpapírokra az utolsó kötések 43 400 forinton, 2,5 százalékos mínuszban születtek. Szektortársa 3,1 százalékkal lett olcsóbb, egy Egis-részvény 31 000 forintot ért nap végén.
Gyengült az FHB és a BorsodChem is, előbbi 2,1, míg utóbbi 2,5 százalékot veszített értékéből. A pesszimista hangulat ellenére 5,3 százalékkal emelkedett a Fotex árfolyama.
