Eredményes napot zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde, a BUX 1,9 százalékos emelkedést követően történelmi csúcson zárt. Az index pozitív tartományban nyitott, majd folyamatosan erősödött, végül egészen 24 081 pontig jutott. Az utóbbi hét napban szinte folyamatosan emelkedett az irányadó mutató, az a bizonyos 1000 pontot meghaladó pénteki emelkedés a jelek szerint hosszabb időre meghatározta a piac irányát. A decemberi BUX-határidő elszámolóára a prompt indexet meghaladó mértékben, 2,2 százalékkal, 24 652 pontig emelkedett.
A blue chipek mindegyike gyarapodott, a legeredményesebb az OTP volt. A bankpapír azt követően, hogy a múlt héten a leminősítés hatására még 8000 alá is benézett, tegnap jelentős pluszban nyitott, majd folyamatosan erősödött. Az utolsó papírok háromszázalékos erősödést követően 8294 forinton cseréltek gazdát. Jól hajrázott a Mol, a másfél héttel ezelőtt még 20 500 forinton is megforduló olajpapírok 23 000 forinton zártak, ami 1,3 százalékos felértékelődést jelentett. Jól szerepeltek a gyógyszerpapírok, a Richter 2,3 százalékos nyereséggel 44 500 forinton, az Egis 32 000 forinton fejezte be a kereskedést. Mindkét gyógyszerpapírt 500 forint választja el történelmi rekordjától. Az MTelekom kimaradt az optimista hangulatból, a telekompapírok tulajdonosai egyforintos erősödést könyvelhettek el.
A közepes kapitalizációjú papírok sztárja a Fotex volt, árfolyama egészen délig stagnált, majd meredeken emelkedett, a nap végén több mint ötszázalékos pluszban, 625 forinton állt. Az FHB 1,2 százalékkal, a BorsodChem 0,3 százalékkal gyarapodott.
