A japán tőzsde jól kezdte a hetet. Az acélgyártók részben azért drágultak, mert a világ acélszektorában tapasztaltható átrendeződés nyomán egy-egy japán vállalat is felvásárlási célponttá válhat. Ugyancsak jól szerepeltek a bankok, míg az exportőrök jegyzése a jen erősödése miatt csökkent. A japán deviza azért drágul a dollárral szemben, mert a piaci várakozások szerint a Bank of Japan, az ország jegybankja a közeljövőben felhagy a régóta követett zérókamat-politikával. Európában a Franciaország két meghatározó közüzemi vállalatának egyesüléséről szóló bejelentés kavarta fel az állóvizet. A Gaz de France SA (GdF) és a Suez SA vízszolgáltató közölte, az olasz Enel közműcsoport esetleges felvásárlási ajánlatát kivédendő egyesülnek. Az érintett cégek piacán eladási hullámot gerjesztett a bejelentés: a legrosszabbul a Suez járt, árfolyama 5,8 százalékkal süllyedt, a GdF kurzusa 2,8, az Enelé pedig 1 százalékkal került lejjebb. A többi közműcég piacán viszont vásárlói többség alakult ki, az Electricité De France például több mint 4 százalékkal erősödött, s drágulni tudott az E.On és az RWE is. Az Allianz a Bear Stearns céláremelése folytán tudott drágulni.
Az említett parkettek mellett az amerikai startot is kedvezően befolyásolta az olajár csökkenése. Ezen túl a remek tengerentúli rajtban szerepe volt a Low’s Cos. lakberendezési láncnak is, a cég ugyanis a várakozásokat meghaladó teljesítményről adott számot. A remek rajtot jellemzi, hogy az S&P–500 2001 májusában látott szint közelébe erősödött. A dollár nyugodtan viselkedett, euróhoz mért jegyzése 1,1840–1,1860 között mozgott a nap során.
