BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megállíthatatlan a Mol

2006. február 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyszázalékos emelkedés után történetének második legmagasabb értékén, 23 644 ponton fejezte be a kereskedést a múlt héten a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A forgalom megközelítette a 21 milliárd forintot.
Az emelkedés legnagyobb része a Mol részvényének volt köszönhető, amely közel 11 milliárdos forgalom mellett egészen
22 700 forintig erősödött, ami valamivel több mint 2 százalékos javulásnak felel meg. Az OTP ehhez képest jóval kevesebbel, alig több mint 0,8 százalékkal erősödött, a forgalma 6,3 milliárd forint volt. Folytatódott az MTelekom áremelkedése is, a távközlési papír a pénteki zárásban már 1014 forintot ért, ami majd másfél százalékos növekedésnek felel meg.
A gyógyszerszektorban a két nagy társaság részvényei egységesen egyetlen fillért sem mozdultak el az előző napi záróárhoz képest. Minimálisan, csupán egy forinttal változott a BorsodChem is, a vegyipari társaság részvényei 2568 forinton fejezték be a kereskedést.
Gyengén szerepelt viszont az FHB, amely a sok nyertes közül kitűnt másfél százalékos csökkenésével. A kisebb társaságok részvényei közül került ki a nap igazi nyertese, a Pannonplast, amely közel 250 milliós forgalom mellett 2485 forintig emelkedett és a nap végére 2469 forintot ért, ami több mint 5 százalékkal magasabb, mint az előző napi záróár. A Fotex viszont úgy tűnik egyelőre befejezte szárnyalását és a 600 forintos szintet most már csak néha éri el, a zárásban is csupán 594 forintot ért.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet