Húszmilliárdot meghaladó forgalommal és gyakorlatilag változatlan indexszel zárta a tegnapi kereskedési napot a Budapesti Értéktőzsde. Az indexben meghatározó blue chipek árfolyamai a Moody’s negatív kilátásának közzétételét követő tőzsdenapon mégsem maradtak változatlanok, a csökkenések és emelkedések inkább kiegyenlítették egymást.
Ellentétesen mozdult el a két vezető részvény árfolyama is, a hitelminősítő lépését követően az OTP részvényére több eladó jelentkezett, mint vevő, így az árfolyam majd’ másfél százalékkal csökkent és hajszállal az utóbbi napokban lélektaninak tartott 8 ezer forintos határ alatt zárt. Érdekes módon a bankszektor másik képviselőjére nem hatottak a hírek, az FHB gyakorlatilag az előző nappal megegyező árfolyamon cserélt gazdát.
Tovább folytatódott viszont a Mol menetelése, az olajtársaság részvénye 1,7 százalékot erősödött és 22 250 forinton fejezte be a kereskedést. A gyógyszerszektor is vegyes képet mutatott, a Richter 43 500 forintos záróára pont az előző napi szinttel egyezett meg, miközben az Egis a nap vesztese lett több mint 3 százalékos esésével. A részvényre a nap végéhez közeledve született egy nagy, 30 ezer darabos kötés 31 100 forintos árfolyamon, és végül a 31 ezer forintos szinten fejezte be a napot.
Jól szerepelt viszont a MagyarTelekom, másfél százalékos emelkedése a kerek 1000 forintos árszint eléréséhez volt elég. A kevésbé likvid részvények közül a Pannonplast és az econet szerepelt jobban az átlagnál, mindkettő 4 százalékot meghaladóan emelkedett.
