BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pániknak nyoma sincs a forintpiacon

2006. február 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre megnyugodtak a kedélyek és kisebb korrekcióra is futotta a forint erejéből tegnap a bankközi devizapiacon. A szerda délutáni Moody’s-bejelentés – miszerint a nemzetközi hitelminősítő hazánk szuverén adósságállományára vonatkozó kilátást negatívra változtatta – ugyan 254 forint közelébe emelte az euró jegyzését, de a reggeli nyitás után lassan, de folyamatosan közel egy forinttal lejjebb került az árfolyam, és a kereskedés második felében stabilan 253 forint körül ingadozott. Hasonló volt a tendencia a dollár esetében, itt 213 forintról 211,50/70 forintig csorgott le a jegyzés, igaz, késő délután hirtelen 212 és fél forintig szaladt fel az amerikai deviza árfolyama.
A másodlagos állampapírpiacot a referenciahozamok minimális, egy-két bázispontos hozamcsökkenése jellemezte a jelentős szerdai megugrás után. Pánik ezen a piacon sincs, persze kérdéses, hogyan alakul majd az elkövetkező napokban a külföldi befektetők kezében lévő állampapír-állomány, amely a legfrissebb, múlt pénteki adatok szerint rekordmagasságban, 2694 milliárd forinton állt. A 12 hónapos értékpapírok aukcióján mindenesetre szintén nem látszott, hogy csökkent volna az érdeklődés, a 40 milliárd forintos felajánlott és végül elfogadott csomagra 92 milliárd forint értékben érkezett vételi ajánlat az elsődleges forgalmazóktól. Igaz, az átlaghozam viszonylag magas, 6,32 százalék lett, míg az elfogadott hozamajánlatok 6,29 és 6,34 százalék között szóródtak.
A forintpiacon az overnight és a tomnext kamat mintegy 20 bázisponttal, 6 százalékra csökkent.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet