BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrekció jöhet Európában

2006. február 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eredményes napot zártak a távol-keleti részvénypiacok, a japán Nikkei index két százalékkal, 16 096 pontra erősödött. A pozitív hangulat amerikai makroadatoknak volt köszönhető, a piaci szereplők a kedvező inflációs adatot látva egyre nagyobb esélyét látják annak, hogy a Fed véget vet a kamatemeléseknek. Az optimista hangulat elsősorban az exportőrök piacát jellemezte. Jól szerepelt a Sony és a Samsung Electronics.
Európában kismértékben csökkentek az árfolyamok, ami részben egyes cégek várakozásoktól elmaradó eredményének, részben pedig a profitrealizálásnak volt betudható. Az FTSE 0,6 százalékkal gyengült, miközben a CAC és a DAX stagnált. Szakértők az utóbbi hónapok emelkedése után egyre valószínűbbnek tartanak egy esetleges korrekciót. Várakozások alatti eredményének köszönhetően gyengült a Nestlé, az RWE és a BAE. Nem tett jót a csökkenő olajár az olajszektornak, a BP és a Total is esett. Emelkedett viszont az Anglo American árfolyama, miután a Citigroup vételi ajánlást adott rá. Jól szerepelt a Metro, köszönhetően a német fogyasztói elégedettségről érkező kedvező adatoknak.
Gyengüléssel kezdték a napot az amerikai tőzsdék, amit lapzártánkra részben kompenzáltak. Amerikai szakértők szerint a reggeli gyengélkedés csupán átmeneti korrekció volt; a befektetők számára most a legfőbb kérdés az, hogy a közeljövőben a technológiai papírok vagy az alapvetően defenzív szektorok teljesítenek-e jobban. Lapzártánkkor a bankpapírok a negatív, míg az internetpapírok a pozitív tartományban forogtak.
Egy átmeneti gyengülést követően reggeli értékéhez közel, 1,192-n állt a dollár kurzusa az euróval szemben a késő délutáni órákban.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet