BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutánra elfogyott a lendület

2006. február 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megtorpant a csúcs alatt a BUX. A péntek óta tartó vételek csak a délelőttre bizonyultak elégségesnek, így az index 23 633 pontról lefordult, és végül 0,3 százalékos csökkenéssel 23 408 ponton zárt. A forgalom 25 milliárd forintot tett ki, ezúttal Mol-részvényre költöttek a legtöbbet.
Délelőtt még úgy tűnt, hogy tovább folytatódik a rally. Az Erste felminősítése után masszív vételek jellemezték a Mol piacát, de az árfolyam csak rövid időre tudta meghaladni a keddi szintet, hamar 22 ezer forint alá esett. A nap végén 21 850 forint körül stabilizálódott a kurzus, zárásban 0,9 százalékos veszteséget mutatott az olajpapír. Az OTP 8200 forint felett is forgott, s kora délutánig sikerült a 8150–8200-as sávban maradnia. Később viszont már alulról ostromolta a 8100 forintot, sikerrel. Jó napja volt a Magyar Telekomnak, az OTP–Mol párossal ellentétben egész nap stabilan magasan, 985 forint körüli áron kereskedtek vele.
Délelőtt még különös erőt mutatott a Richter, árfolyama egész 44 500 forintig szaladt, de hamar visszakalapálták 44 ezer alá, s az eladók annyira belejöttek, hogy a papír csaknem 43 ezer forintig esett, majd enyhe mínuszban, 43 500-on zárt. Úgy tűnik, az Egis új sávot talált magának és most itt, 30 ezer felett kezdi meg a szokásos 1-2 ezer le, 1-2 ezer föl hullámzását. A BorsodChem piacán dúlt a harc, a papír a kereskedés alatt csak rövid időszakokra tudta tartani a 2550 forintot, majd a zárószakaszban 2590-ig húzták. A nap sztárja a Globus volt, az ajánlat hírére több mint tíz százalékkal, 449 forintra emelkedett az árfolyama.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet