Úgy kezdték a hetet a távol-keleti tőzsdék, ahogy az előzőt befejezték, a japán Nikkei 1,8 százalékos gyengülést követően 15 437 ponton zárt. Kedvezőtlen vállalati hírek nyomán rosszul szerepelt a Sony, árfolyama több mint három százalékkal zuhant. Erősödtek viszont az olajvállalatok, miután az újabb nigériai támadások hatására emelkedett a fekete arany árfolyama. Köszönhetően az amerikai szünnapnak, alacsony forgalom mellett folyt a kereskedés Európában, a vezető indexek vegyesen szerepeltek. Az FTSE 0,3 százalékkal fölfelé, a CAC 0,4 százalékkal lefelé mozdult el, miközben a DAX stagnált. Az emelkedő olajár itt is pozitívan hatott az olajtársaságok jegyzésére, erősödött a BP és a Royal Dutch Shell. Szakértők szerint a következő hónapokban is magas olajárral kell számolni, ami további emelkedést vetít előre a szektorban. Gyengén szerepeltek a gyógyszergyártók és a telefontársaságok. Három százalékkal értékelődött le a világ harmadik legnagyobb gyógyszergyártója, a Sanofi-Aventis, miután bejelentette: egyelőre nem tudja bevezetni az amerikai piacra az Acomplia nevű termékét. Csökkenés jellemezte a Vodafone árfolyamát is, miután a JP Morgan alulsúlyozásra minősítette le a társaságot. Az emelkedő nyersanyagáraknak köszönhetően drágultak a bányavállalatok, a BHP Billiton és a Rio Tinto több mint két százalékkal erősödött. Két kedvező hír is segítette a londoni tőzsde, az LSE emelkedését. Egyrészt a Citigroup felminősítése, másrészt az LSE felvásárlását tervező Macquarie Bank bejelentése, miszerint nem emeli meg a londoni börze részvényeire tett vételi ajánlatát.
Kissé erősödött a dollár az euróval szemben, kurzusa 1,194-en állt késő délután.
