BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint ezer pont egy nap alatt

2006. február 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kirobbanó formában fejezte be a hetet a Budapesti Értéktőzsde, a közel 48 milliárdos forgalom és alig néhány pont híján 1100 pontos indexemelkedés a parkett legmozgalmasabb napjai közé emelte a múlt pénteket. A mutató 1094,11 pontos javulása a BUX történetének ha százalékosan nem is, de a pontértéket tekintve mindenképpen a legnagyobb növekménye. A kereskedési nap legmeghatározóbb részvénye kétségkívül az OTP volt, a bankrészvény árfolyama hatalmasat ugrott a kedden megjelent gyorsjelentés óta bekövetkezett elemzői felminősítések hatására. A 435 forintos emelkedéssel közel 6 százalékkal javult a bank részvényének árfolyama, és a 8050 forintos csúcs elérése után is meg tudta tartani zárásra a 8000 forint feletti árszintet. Mindezt óriási, 28 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett érte el a papír, ami máskor egy tőzsdenap összforgalmaként is magasnak számítana.
Még nagyobb arányú emelkedés zajlott a másik nagy papír, a Mol piacán, amely 1350 forintos erősödéssel 6,6 százalékkal javított az előző napi záróárához képest. A nagyarányú javulás a Mol esetében vélhetően szintén a gyorsjelentés megemésztésének és egyben az olajár stabilizálódásának volt tulajdonítható. A parkettre beáramló pénz a két nagy mellett szinte az összes likvid részvény piacán éreztette hatását az árfolyamokban. A gyógyszerrészvények piacán különösen a Richter esetében mutatkozott ez meg, a papír egy rövid ideig a 43 ezer forintos árszintet is elérte, de 42 850 forintos záróára is 5,5 százalékos javulást jelent. Az Egis kevésbé szerepelt jól, 32 010 forintos záróára csupán egy százalék erősödésről tanúskodik. Ugyanakkor a gyorsjelentés óta ennek a papírnak a kurzusa emelkedett a legtöbbet. Az MTelekom tulajdonosai sem panaszkodhattak a 3,7 százalékos plusszal, akárcsak az elmúlt napokban gyengélkedő Borsodchem részvényesei, akik több mint kétszázalékos drágulásnak örülhettek pénteken. A kisebb részvények piaca ehhez képest viszonylag eseménytelen volt, csupán a NABI 7,5 százalékos esése volt kiugró.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet