BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harc a londoni tőzsdéért

2006. február 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken újabb fejezetéhez érkezett a London Stock Exchange (LSE) és az ausztrál Macquarie Bank december eleje óta tartó küzdelme. Az ausztrál bank december 15-én részvényenkénti 580 pennys árat ajánlott fel Európa legnagyobb tőzsdéjének részvényeiért, amit a két legnagyobb tulajdonos, a Threadneedle Asset Management és a Scottish Widows másnap nevetségesnek titulált. A tőzsdei árfolyamtól lényegesen elmaradó vételár alapján a szigetországi börzét (a több mint 2 milliárd fontos tőzsdei kapitalizáció ellenére) 1,5 milliárd fontra értékeli az ausztrál bank, amit az LSE gyenge növekedési kilátásaival magyaráztak. A részvényesek kegyeiért egyre nagyobb harc folyik, a Macquarie valószínűleg emelni fogja a vételárat, de az LSE vezetése is hozott néhány, a tulajdonosoknak kedvező intézkedést. Egyrészt 71 százalékkal, 12 pennyre növelik az éves osztalékot, másrészt jelentős, évi akár 50 millió fontos részvény-visszavásárlást is terveznek. A bejelentés hatására a részvények több mint nyolc százalékkal történelmi rekordra, 824 pennyre drágultak. A tőzsde az erősödés hatására azonnal jelezte: a papírok a versenytársakhoz képest még így is diszkonttal forognak, ami véleményük szerint indokolatlan, és további árfolyam-emelkedést valószínűsítenek. A vételi ajánlat megemelésére február 26-áig van lehetőség, az angolok azonban mindent eszközt bevetnek, hogy a Macquarie dolgát megnehezítsék. Tekintettel a részvények elmúlt három hónapban produkált 35 százalékos erősödésére, a sikeres ajánlathoz az eredeti 580 pennys ajánlat közel duplázására lenne szükség.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet