Emelkedéssel zárták a hetet és továbbra is többéves csúcson állnak a vezető európai tőzsdék. A Dax 0,1 az FTSE 0,3 míg a CAC 0,5 százalékkal erősödött pénteken. Az elmúlt hét optimista befektetői hangulatát felvásárlási ajánlatok és vártnál jobb vállalati eredmények alapozták meg. A befektetők annak ellenére bíznak a részvényekben, hogy a vállalati profitok növekedése a tavalyi húsz százalékot meghaladó szintről az idén várhatóan tíz százalék alá csökken. Jól szerepeltek a pénzügyi társaságok, elemzői várakozásokat meghaladó eredményének köszönhetően emelkedett a Société Générale, a Zurich Financial Services és az ING árfolyama. A Volkswagen költségcsökkentési terveinek köszönhetően továbbra is optimista a hangulat az autógyártók piacán. A háromnapos emelkedést követően csökkenő árak jellemezték az amerikai részvénypiacokat pénteken, a Dow ezzel együtt a lélektani határ fölött,
11 115 ponton zárta a hetet. Szakértők szinte biztosra veszik, hogy a Fed az infláció gyorsulását tapasztalva tovább emeli majd a kamatokat, ami a pénteki több mint kétszázalékos olajár-emelkedéssel kiegészülve megalapozta a pesszimista hangulatot. Rosszul szerepeltek az utóbbi időben gyengélkedő technológiai papírok, csökkent az Intel, az Advanced Micro Devices és a Dell árfolyama. Kis mértékben gyengült a dollár az euróval szemben pénteken, a kurzus 1,193-en állt nap végén.
