BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az árfolyammal emelkednek az Egis-célárak

2006. február 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A minden várakozást felülmúló negyedéves gyorsjelentés után sorra jelennek meg az elemzők új célárai az Egis-részvényekre. Ezek nem mindig járnak együtt az ajánlás változtatásával (vagyis felminősítéssel), mivel az árfolyam olyan tempóban emelkedik, hogy a célárhoz képest nem mindig van meg a vételi ajánláshoz szükséges – brókercégenként változó – 10–20 százalékos emelkedési potenciál. A leggyorsabb a KBC Securities volt, amely már a gyorsjelentés másnapján kijött optimista elemzésével és 35 570 forintos fair értékkel, valamint vételi ajánlással. A gyógyszerszektorban nagy névnek számító Citigroup továbbra is inkább a Richtert favorizálja, s jóval a piac fölötti 55 ezer forintos célárral jött ki a nagyobbik magyar gyártóra, miközben az Egis értékelése csak 31 ezer forintra javult. Az utóbbi időben megkedvelhették az intézményi befektetők a UBS Egis-elemzéseit, a brókercég elemzője ugyanis már csaknem fél évvel ezelőtt meglehetősen agresszív értékeléssel és az akkori legmagasabb, 26 650 forintos célárral állt elő (21 ezer forint körüli árfolyamnál). Márpedig akik akkor rá hallgattak, nem döntöttek rosszul. A UBS legfrissebb (30 ezer forintos árfolyamnál kiadott) értékelése 33 ezer forintos célárat tartalmaz semleges ajánlással.
Pénteken az Erste elemzője jelent meg 34 015 forintos egyéves célárral és felhalmozás ajánlással.
Az Erste elemzésére – mint ahogy a többi általunk ismert frissítésre – is jellemző, hogy a kiugró első negyedév teljesítménye ellenére meglehetősen visszafogott, s hangsúlyozza, hogy a társaság az üzleti éve hátralévő részében nem fogja tartani ezt a növekedési tempót. A 28 százalékos üzemi eredményszint hatására az Erste javított ugyan éves várakozásán, de így is 18,4 százalékot remél az év egészére. Az elemzők abban is egyetértenek, hogy az Egis eredménynövekedése számottevő a régió gyógyszercégei között, és ez így lesz jövőre is, amikor már adókedvezmény is segíti az emelkedést.
Az optimizmus tehát általánosnak tekinthető a kisebbik gyógyszergyártóval kapcsolatban, nem szabad azonban elfelejteni, hogy a pénteki, 32 010 forintos zárócsúccsal számolva februárban már 31 százalékot emelkedett a részvény árfolyama, s ilyen hatalmas ugrást előbb-utóbb profitrealizálás szokott követni, ami a nem túl likvid Egis esetében akár nagyobb esést is okozhat.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet