BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végére maradt a dolláresés

2006. február 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szűk sávban ingadozott pénteken az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, a nap jó részében igen hektikusan 251,40 és 251,80 forint között mozgott a kurzus. A dollár ezzel szemben lassú, de biztosnak látszó drágulással kezdte a hét utolsó kereskedési napját, a több mint fél forintos felértékelődésnek azonban véget vetettek a kora délután megjelenő amerikai makroadatok. A tengerentúli termelői árak vártnál erőteljesebb januári emelkedése, illetve a fogyasztói bizalom meglepetésszerű csökkenése nyomán ugyanis az amerikai deviza esett mind nálunk, mind a nemzetközi piacokon. Így a 212 forint feletti szintről másfél forinttal került lejjebb a jegyzés. A mai kereskedést egyébként jelentősen befolyásolja majd, hogy az USA piacai zárva tartanak, így komoly forgalomra nem számítanak a szakértők.
A másodlagos állampapírpiacon a 3 hónapos lejárat minimális csökkenését leszámítva szerény mértékben emelkedtek a referenciahozamok, így továbbra is két élesen elkülönülő szakasz jellemzi a hozamgörbét, éven belül 6 százalék alatti, míg a hosszabb futamidőkre 6,70 százalék környéki a piaci érték. A forintpiacon az overnight kamat továbbra is hat és fél százalékon maradt, és a hosszabb lejáratokon sem változtak a kamatok.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet