BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Történelmi csúcson az Egis

2006. február 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szűk sávban mozgó index és viszonylag nagy, 23 milliárd forintos forgalom jellemezte a Budapesti Értéktőzsde kereskedését tegnap, a vezető részvények többsége egy százalékot meghaladó mértékben esett, a BUX mégis valamivel kevesebb, mint negyed százalékkal alacsonyabban fejezte be a napot. A legnagyobb, 10 milliárd forint feletti forgalma az OTP részvényének volt. A bankpapír árfolyama a blue chipek közül egyikeként a kevés kivételnek emelkedett, amiben vélhetően szerepet játszott a HSBC elemzőjének felminősítése is, amely kis híján 12 ezer forintos célárfolyamot határozott meg. A Mol árfolyamán viszont az elemzői felminősítés sem segített (25 ezer forintos célárfolyam), az olajtársaság részvényeinek jegyzése folytatta csökkenését és a nap végére már csupán 20 450 forintot adtak érte.
A gyógyszerpapírok árfolyama is vegyesen változott. Míg a Richter a Molhoz hasonlóan tovább gyengült és a nap végére éppen hogy csak megmaradt 41 ezer forint felett, az Egis árfolyama egyenesen szárnyalt és öt és fél százalékos emelkedésével a nap legnagyobb nyertese lett, egyben újabb történelmi csúcsot is döntött.
A bankrészvényeknek egyébként általában jó napjuk volt, az FHB az OTP-hez hasonlóan majd egy százalékkal erősödött. Az elmúlt napokban sokat gyengülő BorsodChem is izmosodott valamelyest tegnap, bár 2451 forintos záróára még mindig sokkal alacsonyabb, mint korábban. A kevésbé likvid részvények között viszont két markáns árfolyam-emelkedés is bekövetkezett. A Forrás osztalékelsőbbségi egészen 1065 forintig emelkedett, miközben az Elmű történetének legmagasabb árfolyamához közeli értéket produkált kis híján 36 ezer forintos záróárfolyamával.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet