A 2004-eshez hasonló nagyságú, 1,3 milliárd forintos üzemi veszteséget hozott a Danubiusnak a tavalyi utolsó negyedév, s mivel a pénzügyi tételek sem módosultak jelentősebben, így az első kilenc havi számokhoz képest nem mutatott komoly eltérést a mostani gyorsjelentés. Az idegenforgalmi szempontból kiemelkedően jó 2005-ben 10 százalékkal növelte konszolidált árbevételét a szállodacsoport, persze a 4 milliárdos pluszforgalomban másfél milliárd forint erejéig a Lángasztronómia Kft. teljes körű konszolidációja is szerepet játszott.
A bevételek kétharmadát adó magyar szállodák felemás képet mutattak. A fapados légijáratok és a gyógyszállók növekvő száma ugyanis alaposan átszabták a hazai idegenforgalom képét. A budapesti hotelek 73,1 százalékra növelték foglaltságukat, s ennek a mutatónak a növekedése mellett sikerült áremelést is elérnie a Danubiusnak, sőt, a jelentés szerint itt még tartalékai is vannak a cégnek. Ugyanakkor a vidéki gyógyszállóknál, bár a foglaltság szintén nőtt, a növekvő konkurencia miatt az átlagárak itt már 11,5 százalékkal csökkentek. A cseh és a szlovák szállodákra szintén nem lehetett panasz, mindkettőnél nőtt a foglaltság, s előbbi immár 2,37 milliárd, utóbbi 954 millió forinttal növelte a csoport bruttó fedezetét. Ez annyit tesz, hogy az értékcsökkenés előtti nyereség immár felét a két északi szerzemény adta tavaly. A növekvő árbevétel növekvő üzemi nyereséggel párosult, a pénzügyi tételek előtti nyereség 1,5 milliárd forintra nőtt a 2004-es 565 millióról. Ugyanakkor egyelőre működik a természetes fedezés politikája a Danubiusnál, s így a hiteleken tavaly 379 millió forint árfolyamveszteség keletkezett, szemben az egy évvel korábbi közel egymilliárdos nyereséggel. Ezért az adó előtti eredmény szintjén a növekvő forgalom és javuló működés mellett is mintegy negyedével kisebb lett a profit.
