BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimistán kezdi az évet a Synergon

2006. február 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2005-ös adózott eredményt és az elmúlt három év fejlődését egyaránt impozánsnak nevezte Száray Lóránt, a Synergon vezérigazgatója a gyorsjelentés utáni sajtótájékoztatón. Bár az első három negyedév nem az elképzeléseknek megfelelően alakult, az év utolsó negyedében sikerült teljesíteni a kitűzött célokat. A csoport az éves árbevétel 37 százalékát és a nyereség több mint 70 százalékát az utolsó negyedévben termelte meg (Napi Gazdaság, 2006. február 14., 13. oldal). Összességében jól teljesítettek a külföldi leányvállalatok, a cseh Infinity a reorganizációnak köszönhetően az utolsó negyedévben már nyereséget termelt. Rövidesen változások lesznek a társaság vezetésében: Száray regionális vezérigazgatóként folytatja munkáját, a magyarországi tevékenységet pedig új vezérigazgató vezeti majd.
Czakó Ferenc, a társaság elnöke a 2005-ös tőzsdei szereplés kapcsán az árfolyam közel 50 százalékos emelkedését és a papír kiugróan magas likviditását emelte ki. Czakó a versenytársakhoz mért relatív alulértékeltségre utalva 2006 végére 800–1000 forintos árfolyamot is reálisnak tart. Az idei évre megfogalmazott tervek között 10-15 százalékos árbevétel-növekedés, 300 millió forintos nettó eredmény és az Infinity nyereséges működtetése szerepel. Az év második felében jelentős állami megrendelésekben bízik a társaság, amennyiben kezdetét veszi a régóta halogatott egészségügyi reform. Az akvizíció nélküli tavalyi év után idén a társaság tervei között szerepel egy legalább másodvonalbeli cég megvásárlása. A célpontok között 4–20 millió dollár árbevétellel rendelkező és 40–100 főt foglalkoztató szlovák és román társaságok szerepelnek.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet