BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszabadult a ballaszttól a Pannonplast

2006. február 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi terveknek megfelelően február 13-ai dátummal véglegesen kikerült a Pannonplast tulajdonából az elmúlt években több milliárd forint veszteséget termelő műszaki műanyaggyártó divízió székesfehérvári gyáregysége. A megállapodás szerint a francia szakmai befektető, a Plastiques du Val de Loire többségi tulajdonában lévő Dunainjection Kft. veszi át a tevékenységet. A tranzakció részeként a tőzsdei cég tagvállalata, a Pannonplast Műszaki Műanyagok Zrt. (PMM) értékesíti a Székesfehérváron található termelő gépeit és berendezéseit, az ingatlanokat pedig bérbe adja, vételi opciót biztosítva a Dunainjection számára. A Pannonplast várhatóan a fordulónapig konszolidálja a PMM székesfehérvári tevékenységét. A telephely becsült pénzügyi eredménye az aktuális pénzügyi év fordulónapig eltelt időszakára 100 millió forint adózott veszteség lesz. A Pannonplast így mostanra lényegében kiszállt a műszaki műanyagok gyártásából, mindössze a vidéki egységnél jóval kisebb kapacitású budapesti üzem működik tovább.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet