A Rába-menedzsment elérte, amit akart, EBIDTA-szinten pozitívba lendült tavaly a győri cégcsoport. A társaság gyorsjelentése szerint a 40-ről 47,3 milliárd forintra nőtt árbevétel mellett 600 millió forintnyi EBITDA-t termelt a cégcsoport, úgy, hogy a negyedik negyedévben ez már 562 millió forintos pluszt tett ki. Az utolsó három hónapban a Rábát a Jármű Kft. teljesítménye húzta, októbertől decemberig ez az üzletág 4,1 milliárd forintos árbevételt ért el, s félmilliárdos üzemi profitot termelt. A bevételek gerincét itt a HM-megrendelésekre szállított katonai járművek adták, de a cég szállított autóbusz- és földmunkagép-alvázakat is. A bevételek zömét adó Futómű Kft. éves szinten közel húsz százalékkal növelte bevételeit, a növekedés főleg a korábban megindult európai futóműrészegység- és alkatrész-szállítási projektek felfutásának köszönhető. Az utolsó negyedben az üzletág 490 millió forintos mínuszt, s 78 millió forintnyi EBITDA-t ért el. Az Alkatrész Kft. minimálisan növelte bevételeit, az év végén befejeződött a felkészülés az új Suzuki-üzletre, a kiszállítások most, az év elején indultak meg.
A Rába-csoport éves szinten 1,9 milliárd forintra csökkentette üzemi veszteségét az egy évvel korábbi katasztrofális, 5,1 milliárdos mínuszról, ugyanakkor a pénzügyi tételek tavaly nem javították a csoport számait, hanem 3 milliárd forinttal rontották, így a nettó eredménysoron hatalmas, 4,7 milliárd forintos veszteség szerepel. A mínusz egy jelentős része az év végi átértékelésből adódó nem realizált árfolyamveszteségekből tevődik össze, ezeket azonban az idei év elején visszaírják, így többmilliárdos plusszal indíthatja az idei évet Rába.
